Barion Pixel
  

Napozási kisokos – minden, amit a helyes fényvédelemről érdemes tudni!



 

 

Ezeket a szempontokat mindig tartsd szem előtt!

 

Életkor, bőrtípus, a napsütés erőssége és a napon töltött idő. Az erősebb napsugárzás esetén ajánlott magasabb SPF faktorszámú terméket választani. A napsugárzás intenzitása emelkedik a tengerszint feletti magassággal (hegyekben) és az egyenlítő közelében.

 

Mi az az SPF?

 

A fényvédők legismertebb tulajdonsága az SPF, azaz fényvédő faktorszám. A Sun Protector Factor érték azt adja meg, hogy mennyire véd a fényvédő az UVB sugarak ellen, azaz a napsugarak 1/SPF részét engedi át. Tehát egy 30-as faktor, a napsugarak 1/30-át engedi át, tehát a 97%-át kiszűri. Az 50+-os faktorú készítmények pedig 1/50-ét enged át, azaz a napsugarak 98%-át kiszűri. Napon a bőrünk - fényvédő híján -  leégés nélkül csak meghatározott időt bír ki. Bőrtípustól függően ez az idő 5-30 perc szokott lenni. Ha ezt az időt megszorozzuk az SPF számmal, akkor eredményül megkapjuk azt az időt, amivel meghosszabbíthatjuk elvileg a napvédelem hosszát.

 

Fizikai vagy kémiai szűrők?

 

A fényvédő készítmények fizikai vagy kémiai szűrőket tartalmazhatnak. Az alapvető különbség, hogy a fizikai szűrők inkább visszaverik vagy megtörik a fényt, a különböző ásványi anyagok tartalma miatt. A kémiai filterek az abszorpció elvén működnek, tehát inkább elnyelik a fényt. A fizikai szűrőket általában a nagyon érzékeny bőrűeknek javasolják (Pl. vitiligos bőr) és 1 éves kor alatti is alkalmazhatók, viszont pasztásabbak, fehér színűek, így láthatóak lesznek a bőrön.

 

Használj mindig megfelelő mennyiségű fényvédőt

 

A termékek helyes alkalmazása ugyanolyan fontos, mint helyes kiválasztása! Mielőtt napra mész – akár kirándulni, akár a tengerpartra kifeküdni - min. 20 perccel bőségesen vidd fel a fényvédő krémet vagy sprayt a napnak kitett bőrfelületre. Ha napozni szeretnél, akkor két óránként vagy úszás és törölközés után ezt a mennyiséget újra fel kell vinni a védelem megőrzése érdekében.

 

Viselj mindig megfelelő ruházatot!

 

Egyetlen fényvédő termék sem nyújt 100%-os védelmet, megfelelő ruházatra is fordítsunk figyelmet: a napon hordjunk széles karimájú kalapot, napszemüveget, pólót!

 

Kerüld a  legmelegebb órákat!

 

Fényvédő termék használata mellett is csökkentsd mindig a napon tartózkodás idejét a legerősebb sugárzás idején: 11-16 óra között semmiképpen sem javasolt, kizárólag napernyő alatt vagy árnyékban! Csecsemőket és gyerekeket ne tegyél ki közvetlen sugárzásnak és védd őket a legmagasabb SPF tartalmú fényvédővel.

 

Ne felejtsd el a napozás utáni bőrápolást sem!


Napozás során bőrünk sokat veszít nedvességtartalmából, ezáltal szárazabbá válik. Ezt tovább fokozhatja a sós tengervíz vagy a klóros víz. Napozás utáni ápolószerek használatával egyrészt megnyugtatjuk, másrészt hidratáljuk a napfénynek kitett bőrt.

 

Így válassz fényvédőt!

 

Az APIVITA fényvédő termékei a legmodernebb technológiai innovációkkal garantálnak biztonságos, magas védelmet és élvezetes használatot a különböző bőrtípusok számára. Mindegyik maximálisan fotostabil, fokozottan dörzsölés- illetve izzadságálló, valamint léteznek ultrakönnyűek és zsebbe illő méretűek. Bármelyik textúrát vagy formátumot választod, (spray, krém vagy tej) mindegyik hatékonysága klinikailag igazolt, valamint bőrgyógyászok és gyógyszerészek közreműködésével fejlesztették ki.

 

 

Az APIVITA fényvédőit keresd a  PatikaPlus Gyógyszertáraiban!


Tetszett a cikk?
 

2019. július 25.

Hasonló cikkek

Olívaolaj: a természet aranya a konyhában, a fürdőszobában és a házipatikában

Nemrég jártam Athénban, ahol minden étkezés során olajbogyó és olívaolajjal készült étel (is) került a tányérra. Így hát természetes  volt, hogy a következő cikkem témája ez az ősi növény lesz, mely már évezredek óta jelen van az ember életében, s az ókortól napjainkig törtlen megbecsülés övezi. Különlegessége abban rejlik, hogy nem csupán ételként, hanem szépségápolási szerként is használhatjuk, valamint természetes gyógymódként is funkcionálhat.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

Medvehagyma: nemcsak finom, hanem gyógyító hatású is

Későn kúszott be a nyár az idei tavaszba – sőt, még mindig csak óvatos közeledését tapasztalhatjuk -, így még mindig bőven terem a medvehagyma, amiből nemcsak finom ételeket készíthetünk, hanem gyógyíthatjuk is vele magunkat!

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

A csalán: csípős csodanövény, ami kívül - belül jót tesz a testünknek

Mai cikkem főszereplője a csalán: ez az alulértékelt, mégis sokoldalú növény, amely nemcsak a tányéron, hanem a fürdőkádban, a gyógynövényes polcon, sőt akár fájdalomcsillapító „masszázseszközként” is helyet kaphat háztartásunkban. Hogy hogyan? Kiderül nemsokára!

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!