Barion Pixel
  

Jamgyökér – elixír változókorban lévő hölgyeknek



 

 

Hőhullámok, alvászavar, gyorsan növekvő zsírpárna, ingerlékenység, önbizalom-hiány, ráncosodás, izomfájdalom, nőgyógyászati problémák, váratlan izzadás, fejfájás, csontritkulás, vérzészavar - csak néhány tünet a sok közül, amely a változókorba lépő hölgyeket vár(hat)ja. Aki elérte ezt az életszakaszt, az általában találkozik ezekkel a problémákkal, melyeket múltkori cikkemben már kifejtettem.

 

Akkor megígértem, hogy néhány problémára megoldást ajánlok a folytatásban, amit meg is tettem ebben a blogbejegyzésemben. A klimax minden nőt érinti, de mindenki másként éli meg ezt az időszakot. A nők húsz százaléka tünetmentes, harminc százaléka enyhe tüneteket tapasztal, ötven százaléknak pedig a mindennapi életét jelentősen zavarják a tünetek.

 

Aki nem akar (vagy különböző problémák / mellékhatások miatt nem tud) hormonkezelésen részt venni a jobbulás (javulás) érdekében, annak ajánlottam a gyógynövények alkalmazását. Bemutattam a poloskavészt, a vörösherét, a barátcserjét, valamint az orbáncfüvet  is. Ami hátra maradt, az a jamgyökér és a zsálya.

 

A jamgyökér (elterjedt nyugati nevei: yame, nyami, iname) egy húsos, gumószerű növény, mely leginkább Dél-Amerika őserdeiben őshonos. Megtalálható a trópusokon és a mérsékelt égöv melegebb vidékein. Közel 650 fajtája ismert. Két faja a Földközi-tenger mellékén, egy pedig Észak-Amerika mérsékelt égövi zónájában is terem.

 

Lágy szárú, szárai több méter magasra felfutnak, ezért karózni szokták. Gyökértörzse változatos alakú: hasonló lehet a burgonyához, illetve a répához is. (Ezért könnyen össze lehet téveszteni az édesburgonyával vagy maniókával.)

 

A trópusi lakosság egyik fontos tápláléka. A gumókat főként főzve fogyasztják, de vannak olyan fajtái, amelyeket nyersen eszik meg. Ugyanúgy lehet felhasználni, mint a burgonyát: Megfőzhetjük enyhén sós vízben, vagy hirtelen ki is süthetjük chiliolajban. Köretként kiváló, de leves is készülhet belőle.

 

 

A cikk folytatása  elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2019/09/17/jamgyoker-elixir-valtozokorban-levo-holgyeknek/


Tetszett a cikk?
 

2019. szeptember 30.

Hasonló cikkek

Olívaolaj: a természet aranya a konyhában, a fürdőszobában és a házipatikában

Nemrég jártam Athénban, ahol minden étkezés során olajbogyó és olívaolajjal készült étel (is) került a tányérra. Így hát természetes  volt, hogy a következő cikkem témája ez az ősi növény lesz, mely már évezredek óta jelen van az ember életében, s az ókortól napjainkig törtlen megbecsülés övezi. Különlegessége abban rejlik, hogy nem csupán ételként, hanem szépségápolási szerként is használhatjuk, valamint természetes gyógymódként is funkcionálhat.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

Medvehagyma: nemcsak finom, hanem gyógyító hatású is

Későn kúszott be a nyár az idei tavaszba – sőt, még mindig csak óvatos közeledését tapasztalhatjuk -, így még mindig bőven terem a medvehagyma, amiből nemcsak finom ételeket készíthetünk, hanem gyógyíthatjuk is vele magunkat!

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

A csalán: csípős csodanövény, ami kívül - belül jót tesz a testünknek

Mai cikkem főszereplője a csalán: ez az alulértékelt, mégis sokoldalú növény, amely nemcsak a tányéron, hanem a fürdőkádban, a gyógynövényes polcon, sőt akár fájdalomcsillapító „masszázseszközként” is helyet kaphat háztartásunkban. Hogy hogyan? Kiderül nemsokára!

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!