Barion Pixel
  

Egészségmegőrzés jóízűen - 1. rész



     A receptek végén feltüntetjük az adott étel energiatartalmát, és- még talán ennél is fontosabb- a makrotápanyagok értékeit, úgy mint a fehérje-, szénhidrát-, és zsírtartalmát is.
Időről-időre szeretnénk bemutatni Önöknek egy-egy felhasznált alapanyagot, amellyel esetleg kevesebbet találkozhattak eddig, az egészséges ételeknek viszont alapvető összetevői.

Zab:

     Ebből is elsősorban az apró szemű zabpehelyről szeretnék pár szót említeni. Azért az apró szemű, mert a konyhában a legkönnyebben felhasználható, főzéstechnikailag pedig nagyon sok mindent tudunk vele helyettesíteni. Kiválóan használható akár a búzadara, akár a zsemlemorzsa helyett is (pl.: túrógombócban, panírozáshoz…stb), adott esetben ledarálva lisztként is tökéletesen alkalmazható.

A zab az egyik legkiválóbb lassan felszívódó szénhidrátforrás, ezenkívül megfelelő mennyiségű rostot is tartalmaz, mely elengedhetetlen az emésztőrendszerünk egészséges működéséhez. Bátran fogyasztható akár magában is, zabkásaként megfőzve, kakaóporral, gyümölcsökkel ízesítve.  

100g zabpehely 60g szénhidrátot tartalmaz.

 

 dr. Nagy-Szombati Hajnalka


Tetszett a cikk?

2017. március 06.

Hasonló cikkek

Pollenallergia és szénanátha: Mit tehetsz a tünetek ellen?

A tavaszi és nyári hónapok sokak számára nemcsak a kellemes időjárást, hanem az állandó tüsszögést, orrfolyást és szemviszketést is jelentik. A pollenallergia, vagy más néven szénanátha, világszerte emberek millióit érinti. De vajon mit lehet tenni a kellemetlen tünetek ellen? Hogyan lehet csökkenteni az allergiás reakciókat természetes módszerekkel és életmódbeli változtatásokkal? Ebben a cikkben bemutatjuk a legjobb megoldásokat.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 05. 21.

Patikai fényvédők: Mikor és hogyan használd őket tavasszal?

A tavaszi napsütés egyre erősebb, és bár sokan csak a nyári hónapokban gondolnak a fényvédelemre, a megfelelő fényvédő használata tavasszal is elengedhetetlen. Az UV-sugárzás ilyenkor is károsíthatja a bőrt, felgyorsíthatja az öregedési folyamatokat, és növelheti a bőrrák kockázatát.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 05. 21.

Női hormonháztartás egyensúlyban: PMS és menopauza kezelése

A női hormonrendszer folyamatos változáson megy keresztül az élet során. A premenstruációs szindróma (PMS) és a menopauza olyan hormonális állapotok, amelyek jelentős hatással lehetnek a közérzetre, a hangulatra és az általános egészségre. A megfelelő életmódbeli változtatások, természetes kiegészítők és orvosi kezelések segíthetnek enyhíteni a tüneteket és támogatni a hormonháztartás egyensúlyát.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 05. 21.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.

Bővebben  Elfogadom