Barion Pixel
  

A prosztatarákos férfiak is tehetnek az állapotuk javulásáért



 

A járványhelyzet miatt a személyes segítségnyújtás és találkozások korlátozottá váltak, ezért felértékelődnek azok az internetes lehetőségek, amelyekkel egyre inkább elérhetővé válik az idősebb korosztály is. Ezt felismerve indította el a prosztatarákos férfiakat segítő 10 Ezer Lépés Program is Facebook oldalát, ahol információk, gyógytorna videók, sorstársakról szóló példaadó riportok közzétételével támogatják az érintett családokat.

 

Nemzetközi tanulmányok szerint lényegesen kisebb a prosztatarák következtében bekövetkező halálozás azon férfiak körében, akik a diagnózis után is rendszeresen – legalább hetente három alkalommal és legalább 30 percen keresztül – a pulzusszámot tartósan emelő sportot, fizikai aktivitást végeznek.

 

Emellett a szövődmények, mint a műtét vagy sugárkezelés utáni vizelettartási problémák, valamint a mellékhatások, mint a fáradékonyság csökkentésében a speciális gyógytornának, fizioterápiának is fontos szerepe lehet. Az aktív életmódnak a betegek, valamint az őket kezelő egészségügyi szakemberek körében való tudatosítását tűzte ki célul a 10 Ezer Lépés Program, amely kiadványokkal, videókkal, országszerte a betegeknek szervezett programokkal, szakembereknek szóló továbbképzésekkel kívánja elérni, hogy az urológiai vagy onkológiai kezelések mellett a betegek az életmódjukkal is támogassák saját felépülésüket.

A koronavírus járványhelyzet miatt idén sok rendezvény elmarad, ezért a program a www.facebook.com/10ezerlepes címen közösségimédia-csatornát indított.

 

– 78 éves vagyok, minden nap használom az internetet, a közösségi oldalakat éppúgy, mint az élő videómegosztó szolgáltatásokat. Azt tapasztalom, hogy a világháló ma már nemcsak a fiataloké, egyre több sorstársamat és kortársamat érjük el ezeken a virtuális csatornákon keresztül is – támasztja alá a kezdeményezés létjogosultságát a prosztatarákból évekkel ezelőtt felépült Kalotay Gábor, a Gyógyulj Velünk Egyesület elnöke.

 

A Janssen által támogatott 10 Ezer Lépés Program széles körű összefogással fut, részese a Magyar Rákellenes Liga, valamint urológusok, onkológusok, gyógytornászok is. A Facebook-csatornán folyamatosan tesznek közzé a prosztatarákos betegeknek szóló információkat, gyógytorna videókat, prosztatarákos férfiak történeteit bemutató riportokat. A tervek között szerepel, hogy a jövőben a betegek visszajelzései alapján szakmai előadásokat is közvetítenek.

 

 

(Forrás: PatikaMagazin)


Tetszett a cikk?
 

2020. november 16.

Hasonló cikkek

Olívaolaj: a természet aranya a konyhában, a fürdőszobában és a házipatikában

Nemrég jártam Athénban, ahol minden étkezés során olajbogyó és olívaolajjal készült étel (is) került a tányérra. Így hát természetes  volt, hogy a következő cikkem témája ez az ősi növény lesz, mely már évezredek óta jelen van az ember életében, s az ókortól napjainkig törtlen megbecsülés övezi. Különlegessége abban rejlik, hogy nem csupán ételként, hanem szépségápolási szerként is használhatjuk, valamint természetes gyógymódként is funkcionálhat.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

Medvehagyma: nemcsak finom, hanem gyógyító hatású is

Későn kúszott be a nyár az idei tavaszba – sőt, még mindig csak óvatos közeledését tapasztalhatjuk -, így még mindig bőven terem a medvehagyma, amiből nemcsak finom ételeket készíthetünk, hanem gyógyíthatjuk is vele magunkat!

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

A csalán: csípős csodanövény, ami kívül - belül jót tesz a testünknek

Mai cikkem főszereplője a csalán: ez az alulértékelt, mégis sokoldalú növény, amely nemcsak a tányéron, hanem a fürdőkádban, a gyógynövényes polcon, sőt akár fájdalomcsillapító „masszázseszközként” is helyet kaphat háztartásunkban. Hogy hogyan? Kiderül nemsokára!

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2025. 06. 24.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!